Поиск       
Iсторiя життя кожного - iсторiя нашої держави України!

 

Компанець Микола Іванович

РОБОТА

Мiсце роботиНациональная академия изобразительного искусства и архитектуры
Посадапрофесор кафедри графік
Додаткові відомостіhttp://www.naoma.edu.ua

Кафедра графічних мистецтв
Завідувач - професор Віталій Костянтинович Шостя.

Основи новітньої художньо-графічної освіти в Україні були започатковані в Українській академії мистецтва відомим художником-графіком Г.Нарбутом, який у 1917-1920 рр. очолював навчально-творчу майстерню графіки.

1924 року, коли навчальний заклад дістав назву Київський художній інститут /КХІ/, було відкрито поліграфічний факультет, деканом якого став професор А.Середа. У 1930 році на базі згаданого факультету та подібних факультетів Харківського й Одеського художніх інститутів створено Український поліграфічний інститут з місцем розташування у Харкові. Відтоді в Київському художньому інституті впродовж тривалого часу художників-графіків не готували.

Лише у 1945 році при факультеті живопису КХІ з"явилася навчально-творча майстерня, а 1948 року - окремий факультет і кафедра графіки з трьома навчально-творчими майстернями: книжкової графіки, станкової графіки, плакатного мистецтва. 1974 року на графічному факультеті почала діяти майстерня політичного плаката, яку в 1988 році було реорганізовано на навчально-творчу майстерню графічного дизайну.

Починаючи з 1948 року, кафедру графічних мистецтв очолювали професори В.Касіян, О.Пащенко. М.Попов; з 1992 року нею завідує професор В.Шостя. Нині на кафедрі графічних мистецтв діють п'ять навчально-творчих майстерень : вільної графіки - професора А.Чебикіна; вільної графіки - професора М.Компанця; книжкової графіки - професора Г.Галинської, дизайну книги та інтролігації - професора В.Чебаника; графічного дизайну - професора В.Шості.

Крім названих професорів-педагогів, які очолюють навчально-творчі майстерні, фахові дисципліни на кафедрі викладають професор В.Сергеєв (глибокий друк), професор М.Попов (плоский друк), доцент В.Вандаловський (високий друк), професор М.Яковлєв (основи композиції), доцент О.Мікула (композиція, фотографіка, техніки ситодруку), старші викладачі В.Кириченко (композиція), Л.Барко (комп’ютерна графіка), викладач О.Петренко (курс шрифту).

З 1993 року кафедра здійснює підготовку художників-графіків найвищої кваліфікації за магістерською програмою. На конкурсних засадах право на навчання в асистентурі-стажуванні виборюють кращі випускники вищих мистецьких закладів України та зарубіжних країн. Донедавна цей творчо-педагогічний напрямок очолював видатний український художник, академік Г.Якутович, свій великий творчий досвід і майстерність передавав молодим графікам академік М.Дерегус. З асистентами-стажистами працюють провідні фахівці кафедри - академік А.Чебикін, професори Г.Галинська, М.Компанець, В.Чебаник, В.Шостя.

При кафедрі діють навчально-методична лабораторія графічних мистецтв (кабінет графіки), а також низка навчально-виробничих лабораторій, зокрема: плоского друку, високого друку, глибокого друку, складання та друку, комп’ютерної графіки, фотографіки та ситодруку, макетування.

Роботи вихованців кафедри постійно експонуються на художніх виставах - як у самій академії, так і поза її межами. Зокрема, виставки естампа успішно пройшли у Мюнхені (Німеччина), Тулузі (Франція), Вроцлаві (Польща) та ін.


СОЗДАТЬ САЙТ


ГЛАВНАЯ
404 Not Found

Not Found

The requested URL /clients/openua_net/linkmoneyssi.php was not found on this server.


Apache/2.4.29 (Ubuntu) Server at lm-code.ru Port 80
Биографический портал © Открытая Украина 2000 - 2007
при использовании материалов сайта, ссылка на сайт обязательна
Проект студии © «ЗЕМЛЯ»